Akce KČT Vizovice

autobusem do Chebu

Pořadatel: M. Vítek

Datum:2. - 6. 7. 2022

Program:Vážení přátelé, budoucí účastníci akce Cheb a okolí, do dnešního dne je předběžně přihlášeno 42 osob na akci „Cheb a okolí“. Celkem pojede 47 osob.
V průběhu času od vydání předběžného programu akce do dnešního dne jsem na základě připomínek a zajišťování ubytování pozměnil program tak, že přibyl jeden den ( od 2. 7. do 6.7.) a podařilo se zarezervovat kvalitnější ubytování a v jednom místě.
Odjezd bude z Vizovic v sobotu dne 2.7.2022 v 5 hod.a ubytování bude v penzionu BUKY na okraji Františkových lázní a v ceně je ubytování se snídaní. Nová cena pro účastníka bude 3600 - člen KČT a 3 950 Kč pro nečlena.
V penzionu BUKY bude možno i večeřet. Přibližná cena večeře v té době bude asi 220 Kč a pokud budeme mít zájem, je možné se domluvit i na jednotnou večeři v ceně cca 150 Kč.
Program bude rozšířen o návštěvu Mariánských Lázní a Karlových Var.
Na 17. 1.2022 v 15.30 hod. svolávám informační schůzku do knihovny A.Čižmáře v Domě kultury, kde Vás seznámím s upraveným programem. Po tomto termínu musím závazně objednat dopravu i ubytování. Také se domluvíme na termínu, kdy budeme vybírat peníze.

M. Vítek

Níže uvedený program tedy bude dodatečně změněn.
Hodnocení akce:

První den cestou do Frant. Lázní byla zastávka v Chebu, kde jsme si mohli prohlédnout nám. Jiřího z Poděbrad (tam zrovna probíhal festival dechových hudeb), Špalíček – komplex 11 kupeckých domů, Františkánský klášter a taky hrad. Pokračovali jsme na ubytování do penzionu BUKY – Střížov. Před večeří jsme šli pěšky do Fr. Lázní a stihli malou rozhlednu Salinburg a krátkou prohlídku Fr. Lázní.
Druhý den – autobusen jsme se přesunuli do Mariánských Lázní, lanovkou k Parku BOHEMINIUM- miniatury hradů a zámků v Čechách, dále na rozhlednu Hamelika a ke Zpívající fontáně, prohlídka lázní včetně ochutnávky léčivých pramenů. Dále jsme navštívili naučnou stezku Kladská. A večer společné posezení při kytaře Petra Divílka.
Třetí den autobusem do Lokte – prohlídka města a hradu ( nezapomenutelný zážitek) a část výpravy se vydala ke Svatošským skalám do Doubí, někteří až do Karlových Varů. Ostatní se přesunuli autobusem do K. Varů , kde probíhal Filmový festival. My pěší jsme do K. Varů dorazili dost pozdě a nestihli plánovanou Dianu atd. Přesto nás prohlídka lázní a nějaká fota se známými herci všechny uspokojila.
Čtvrtý den jsme pojali oddychově. Autobusem k Národní přírodní rezervaci SOOS, po projítí přesun do Fr. Lázní a volný program. Projížďka vláčkem až k jezeru Amerika, prohlídka města, popíjení minerální vody a odpoledne jsme stihli i koupání ve v. nádr. Jesenice.
Pátý den odjezd domů. Ten jsme zpestřili návštěvou Běčova nad Teplou a prohlídkou relikviáře sv.Maura
Poslední zastávka byla v Plzni. Krásná radnice, Zlaté kašny, katedrála sv. Bartoloměje, Velká synagoga, ta je druhá největší v Evropě a třetí na světě. Určitě stála za návštěvu. A hurá domů.
Našlapali jsme 37 km, ale po městech je to úctyhodný výkon, všem děkujem.


Pořadatelé.


Zde najdete několik fotek z akce.

 
 
TOPlist